Przeskocz do treści

Monitoring HDCVI

Monitoring HDCVISystem zabezpieczeń oparty na wykorzystaniu technologii HDCVI czyli High Composite Video Interface wykorzystuje możliwość przesyłania danych po klasycznym kablu koncentrycznym wykorzystywanym w technologii analogowej.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznych pozwala na monitoring, który zbudowany jest w oparciu o już istniejące instalacje stanowiące analogiczny system zabezpieczeń. Monitoring CCTV bazujący na nowatorskiej technologii gwarantuje nie tylko skuteczną ochronę, ale również nadzór nad obiektami zamkniętymi w obrębie zainstalowanych kamer.

Zalety technologii HDCVI

HDCVI będąca kontynuacją technologii HDSDI pozwala rejestrować obraz na zdecydowanie większym obszarze bo sięgającym nawet do pięciuset metrów. Ze względu na brak konieczności wymiany zakończeń połączeń z nowymi urządzeniami, system zabezpieczeń CCTV bazujący na wykorzystaniu technologii HDCVI można zbudować bez konieczności wymiany dotychczasowo użytkowanego kabla koncentrycznego. W odróżnieniu od transmisji, która opiera się na wykorzystaniu sieci IP, transmisji danych w HDCVI „od punktu do punkt” gwarantuje bardzo stabilny oraz wyjątkowo płynny przekaz obrazu w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu rozwiązania jakie nie wymaga zastosowania buforu opóźniającego emisję obrazu, monitoring HDCVI pozwala na natychmiastową wręcz reakcję w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nieprawidłowości bądź zagrożeń.

Dodatkową zaletą jaką charakteryzuje się tego rodzaju system zabezpieczeń jest fakt, ze technologia HDCVI nie wymaga kompresji danych co w końcowym rezultacie gwarantuje dużo większą jakość obrazu, który idealnie odzwierciedla barwy jak również ich nasycenie. Ze względu na to, że umożliwia transmitowanie danych takich jak video czy dźwięk jednocześnie, pozwala na możliwość zastosowanie kamer szybko obrotowych i dość łatwe w obsłudze ich sterowanie. Telewizja przemysłowa CCTV stosowana jako monitoring, dzięki zastosowaniu technologii HDCVI i wyjątkowo przyjaznego interfejsu ekranu oraz sieci jest wyjątkowo prosta w obsłudze. Zdaniem specjalistów z branży technologia HDCVI jest bardzo dobrym rozwiązaniem łączącym zalety zarówno technologii analogowej jak opartej na sieci IP.

Zastosowanie technologii HDCVI a HDSDI

Możliwości dość nowatorskiej w branży technologii HDCVI, które pozwalają na rejestrację obrazu na zdecydowanie większych odległość niż w przypadku technologii HDSDI funkcjonującej jedynie do stu metrów, umożliwiają instalację efektywnego systemu zabezpieczeń na wielko-powierzchniowych obiektach.