Przeskocz do treści

Wybierz sobie alarm

Systemy alarmowe- klawiatura SatelInstalacje alarmowe bez większego trudu radzą sobie na rynku z całym jego obserwowanym ostatnio osłabieniem, wynikającym z oszczędności.

Trudno się dziwić utrwalaniu się mocnej pozycji tego produktu - nie tylko staje się coraz bardziej zaawansowany technologicznie, ale zwiększa też obszar dodatkowych składników, jakie w sobie może zawierać, współgrając z ideą inteligentnego domu i odpowiadając na coraz silniejsze zainteresowanie takimi rozwiązaniami. Do wyboru mamy szereg renomowanych, przodujących w innowacyjności producentów, takich jak Satel, DSC, Alarmtech, Elmes Elektronik, Visonic, Aritech, System 7 Security i wielu innych.
Nie stanowi problemu skonfigurowanie pełnej instalacji przewodowej lub bezprzewodowej, chroniącej przed włamaniem, pożarem, niepowołanym dostępem, wyposażonej nie tylko w czujki ruchu, otwarcia drzwi lub okien ale także prowadzące - dzięki wbudowanym w system kamerom - bieżący zapis obrazu zdarzenia i transmitujące jerr w ustalonym trybie przez łącze telefoniczne. Standardem jest możliwość żądania od systemu meldunku o zdarzeniu wysyłanego przez SMS. Rozwiązania oferowane na przykład przez Satel, firmę w pełni polską, z ponad dwudziestoletnią tradycją w wytwarzaniu, doskonaleniu i opracowywaniu nowatorskich projektów w tej dziedzinie dają możliwość zbudowania elastycznego, modułowego systemu, wyposażenia go we wszelkie składniki potrzebne w małej lub rozległej instalacji. W ofercie jest też ogromna liczba programów narzędziowych i sterujących. Wcale nie dziwi zatem fakt, że Satel jest wymieniany wśród wiodących, najlepiej opiniowanych producentów systemów alarmowych - oprócz czujek typowo włamaniowych ma on w ofercie czujki temperatury, dymu i ciepłą oraz czujki zalania wodą. Oferuje też zaawansowane systemy zdalnego nadzoru, pozwalające w uniwersalny i płynny sposób pilotować pracę z wieloma zabezpieczanymi obszarami i nadzorować ją z każdego w praktyce miejsca. Łączność zapewniają moduły dla linii telefonicznych, połączeń TCP/IP oraz GSM/GPRS ze wszelkimi możliwymi konwerterami łączącymi różne moduły komunikacyjne. Trudno mówić o jakichś systematycznie budowanych i powszechnie dostępnych rankingach producentów - dla nich najistotniejszą i najbardziej efektywną metodą poszerzania rynku, poza czystą reklamą, są głównie polecenia klientów i rady doświadczonych instalatorów - wytwórstwo w tej dziedzinie ma spory „narzut” dyskrecji, wynikający ze specyfiki produktu i niezbędnej dbałości o poufność danych kluczowych dla w pełni bezpiecznego działania systemów alarmowych. Systemy alarmowe wraz ze swoimi rozwijającymi metodami wymiany informacji ze światem zewnętrznym coraz mocniej integrują się z pozostałymi elementami, tworzącymi tak zwany inteligentny dom, wspomagający mieszkańców w wielu podstawowych i codziennych czynnościach w sposób radykalnie upraszczający życie.

Więcej o systemach alarmowych znajdziesz na stronie: fonex.com.pl