Przeskocz do treści

Zabezpieczenie samochodu

Stawianie pytania, w jaki sposób zabezpieczyć samochód przez uszkodzeniami, tymi przypadkowymi jak i wykonanymi z premedytacją, oraz nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi, często skutkuje jednakową odpowiedzią. Jest nią garaż samochodowy.

Samochód wstawiany podczas nieobecności do garażu z solidną bramą garażową zabezpieczony jest przed wandalami i większością włamywaczy. Dzięki temu rzadziej mogą okazać się konieczne naprawy karoserii, kupowanie wycieraczek czy lusterek. Samochód nie będzie również narażony na takie przeciwności losu jak grad, nawałnica, spadające gałęzie, czy wreszcie okazjonalne fajerwerki.

Problemem dla osób parkujących samochody na ulicach są również inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy w sposób niezamierzony mogą doprowadzić do uszkodzenia samochodu. Pomyłki przy cofaniu, przechodzenie ze zbyt dużą ilością rzeczy bądź zbyt szerokie otwarcie drzwi samochodowych. Posiadając garaż jednostanowiskowy jedynie sam parkujący, bądź osoby wpuszczone przez niego do garażu, mogą dokonać uszkodzeń w trakcie parkowania.

Najlepszym wyborem dla samochodu, w naszych warunkach klimatycznych, jest garaż nieogrzewany. Coraz częściej i w coraz większych ilościach występująca w samochodach elektronika nie przepada za nagłymi zmianami temperatury, z którymi ma do czynienia samochód wyjeżdżając z ogrzewanego garażu na mróz. Często różnica temperatury sięga kilkudziesięciu stopni, co może skutkować różnymi problemami i drogimi naprawami.

Podobnie jest z rdzą, która w ogrzewanych garażach dużo szybciej dotyka samochody. Powodem jest osadzająca się na powierzchni karoserii wilgoć pochodząca z powietrza, która w ciepłym pomieszczeniu szybciej się skrapla na zimnym metalu, niż by to miało miejsce przy mniejszej różnicy temperatury.

Wybierając odpowiedni projekt garażu warto jednak wybrać taki, który posiada sprawne ogrzewanie. Nie musi ono być użytkowane codziennie, a jedynie w chwilach, kiedy występuje konieczność zrobienia czegoś przy samochodzie zimą. Znacznie przyjemniej jest działać w ciepłym pomieszczeniu niż w warunkach zbliżonych do zewnętrznych.

Autor: www.dopler.pl