Biznes, Finanse

Forma zatrudnienia a pułap zdolności kredytowej

Od roku 2009 na stworzonym przez nas rynku nieruchomości nastąpiło spowolnienie sprzedaży, co roku zwiększa się w następstwie tego ilość nieruchomości ofiarowanych do sprzedaży, dotyczy to zarówno mieszkań czy domów innowacyjnych, oferowanych przez deweloperów, jak także i tych z tak oznaczanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest spowodowana pomiędzy innymi trudniejszym dojściem do kredytów hipotecznych, banki żądają większej dyspozycji spłacenia zaciągniętego kredytu, a w związku z tym porządnego kryterium dochodowego – Trinity Finance. Taka sytuacja sprawia też, iż dużo domów przeznaczonych do remontu wystawianych jest na sprzedaż za często nieduże pieniądze.

Można wobec tego kupić relatywnie niedrogo taki dom, jednakże pozostaje sprawa remontu. Powstaje w tym momencie pytanie, czy wolno zdobyć w banku kredyt hipoteczny nie na zakup, ale na remont takiego mieszkania. Okazuje się, iż banki nie odmawiają od razu udzielania tego rodzaju kredytów hipotecznych, niemniej jednak jeszcze o wiele bardziej prześwietlają kredytobiorców niż przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu lub lokalu mieszkalnego.

Sprawą najistotniejszą bo dla banku, blisko kryterium dochodowego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, ponieważ to jest jakkolwiek istota zadłużenia hipotecznego. Jeśli w związku z tym wartość samego domu ofiarowanego do remontu jest względnie niewielka, a kredytobiorca chce zdobyć w formie kredytu kwotę niemało wyższą, powstaje kłopot trafnego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach oszacowania wartości takiego domu instytucje finansowe ekspediują własnych przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu szacunkowego nieruchomości.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.