Zdrowie

Kuracja długoterminowa i lekarstwa przeciwko depresji

Melancholia u kobiet ma prawo być zauważana, jako szybciej i częściej występująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako o wiele bardziej skłonne na depresję, jaka w dodatku nieraz zostaje nierozpoznana. Być może wypływa to z tego, że kobiety nieczęsto zgłaszają się do doktora, a to powoduje, iż depresja rzadziej pozostaje nierozpoznana. Faktem jest jednakże, że są różnice fizjologiczne między mężczyznami i kobietami, które czynią kobiety znacznie bardziej podatne na depresję. Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Damy mają o wiele wyższe poziomy owych hormonów, a do tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Farmaceutyki zawierające hormony płciowe również mogą wywoływać objawy depresyjne. Dosyć w szeregu przypadków wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co uwydatnia poradnictwo psychologiczne radom. Przeważnie rozpoczyna się ona w sposób niezauważalny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

W wielu przypadkach kobieta czuje lęk, zwłaszcza lek o zdrowie oraz rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie najczęściej zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, jakie już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są składnikiem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji. W kłopotliwej depresji kobieta traci kontakt z rzeczywistością, może posiadać urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji może być także zagrożone dziecko.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.