Zdrowie

Rady dla pacjentów gabinetów dentystycznych – w jaki sposób zachować się w trakcie odwiedzin u stomatologa?

Nie od dziś wiadomo, że zwyczaje młodych ludzi podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym mogą być radykalne. Już namówienie latorośli do samego wyjścia do medyka, może przysparzać rodzicom nie lada problem. Niewątpliwie, są chlubne wyjątki i niektóre maluchy chętnie siadają w fotelu i zezwalają na zajęcie się swoimi ząbkami, ale dominują te, jakie stomatologa stronią jak ognia. Płacz pojawia się już w momencie chęci znieczulenia – widok strzykawki z pewnością nie wpływa na dziecko pozytywnie. W jaki sposób w tej sytuacji winien zachować się rodzic?

Przede wszystkim powinien zagwarantować pociechę, że dentysta chce dla jego zdrowia jak najporządniej. Warto zwracać uwagę na to, żeby z wizytą u stomatologa nie kojarzyły się ból i dyskomfort. Przede wszystkim wypada uprzedzić dzieciucha jak będzie wyglądać cały zabieg i koniecznie wspomnieć o ewentualnym bólu tak, aby dziecko mogło się na niego psychicznie przygotować – więcej na ortodonta warszawa. Przed pierwszym spotkaniem z dentystą, należałoby porozmawiać z maluchem i rozwiać jego wszelkie wątpliwości. Terminem dentofobia określa się fobia przed skorzystaniem z usług stomatologa. Jednostki cierpiące na tę przykrą przypadłość mają problem ze idyllicznym wytrzymaniem przeglądu zębów.

Z pewnością wpływa to na częstość ich wizyt, a co za tym idzie pogorszenie stanu zdrowia jamy ustnej i zębów. Jeżeli chodzi o przyczynę tej przypadłości, należy się jej doszukiwać już w szczeniactwie pacjentów. Być może już od malutkiego dziecka byli utwierdzani w mniemaniu, iż stomatolog to znany z przysłowia sadysta, jakie go celem jest poczynienie bólu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.